print

OKTÓBERFEST UMB

Dňa 26. septembra 2017 sa v priestoroch Amfiteátra Paľa Bielika v Banskej Bystrici po prvýkrát uskutočnilo podujatie s názvom OKTÓBERFEST UMB. Hlavní organizátori, študenti Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, sa spolu s celým organizačným tímom pod vedením doc. JUDr. Ivana Podhorca, PhD., inšpirovali peknou tradíciou, ktorá už niekoľko rokov funguje v neďalekej Nitre a rozhodli sa banskobystrickým študentom umožniť vstup do nového akademického roka 2017/2018 vo veľkom štýle.

A tak sa posledný septembrový utorok na amfiteátri rozozvučala hudba uznávaných slovenských skupín ako HEĽENINE OČI či BIJOUTERRIER, no priestor dostali aj zástupcovia lokálnej hudobnej scény a svoju hudobnú produkciu predstavili skupiny ROCK REUNION a MED. Pivo, ktoré je asi najvýraznejšou črtou Októberfestu, malo rovnako svoje bohaté zastúpenie. Regionálne pivovary ponúkali návštevníkom to najlepšie, čo sa im v uplynulom roku podarilo vytvoriť. Nadšení boli nielen študenti, ale aj znalci piva, ktorí vedia tento zlatý mok náležite oceniť. Svoje produkty prezentovali zástupcovia domácich pivovarov, ale predstavili sa aj pivovary z iných regiónov Slovenska.

A čo je najdôležitejšie, podujatiu dali zelenú aj rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD., dekan Právnickej fakulty UMB v Banskej Bystrici, Dr. h. c. prof. JUDr. Mojmír Mamojka, CSc. a primátor mesta Banská Bystrica, MUDr. Ján Nosko. Spoločne prevzali záštitu nad týmto podujatím, a tak prejavili svoju dôveru v úspešnosť banskobystrického OKTÓBERFESTU UMB. A za to im patrí naša veľká vďaka. Dekanovi Právnickej fakulty UMB a viceprimátorovi mesta Banská Bystrica, Mgr. Jakubovi Gajdošíkovi patrí vďaka aj za to, že podujatie prišli osobne podporiť a prihovorili sa študentom krátkym príhovorom.

Prvý OKTÓBERFEST UMB prekonal očakávania všetkých zainteresovaných. Vysoký počet návštevníkov, skvelý program, kvalitné pivo a pozitívne ohlasy sú dôkazom toho, že prvý ročník OKTÓBERFESTU UMB  sa jednoznačne zaradil medzi úspešné univerzitné podujatia.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a veríme, že sa všetci opäť vidíme posledný septembrový utorok v roku 2018!

 

Predajňa skrípt Vydavateľstva Belianum UMB Univerzita Mateja Bela