RSS RSS print

LingvaFest’ 2019 v Bratislave

 

Radi by sme Vám pripomenuli možnosť účasti na dôležitom a zaujímavom vzdelávacom podujatí, ktoré sa uskutoční koncom septembra v Bratislave: LingvaFest’ 2019. Pôjde o druhý ročník medzinárodného jazykového festivalu, ktorý sa uskutoční v dňoch 26.-27.9. Festival v minulom roku prilákal okolo 1500 návštevníkov, v tomto roku ich očakávame okolo 2000 – 4000. Viac informácií o podujatí na www.lingvafest.sk, na YouTube kanáli (alebo aj na Facebooku nawww.facebook.com/LingvaFest). Pozývame vás prezentovať Vašu katedru, výsledky výskumov ako aj prispieť do programu. Účasť na celom podujatí je pre verejnosť bezplatná.

Hlavným partnerom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Nad jazykovým festivalom LingvaFest’ 2019 prebrali záštitu:

  • Slovenská komisia pre UNESCO
  • Martina Lubyová – ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky
  • Ľudovít Hajduk – riaditeľ ŠPÚ
  • Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo
  • Juraj Droba – predseda Bratislavského samosprávneho kraja
  • Matúš Vallo – primátor hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Program podujatia bude pestrý a zameraný na rôzne oblasti z tématiky cudzích jazykov (ale aj toho vlastného) i cudzích kultúr. Program podujatia bude zameraný viac na žiakov a študentov – viaceré prednášky, tvorivé dielne, koncerty a pod. budú pripravené so zreteľom na vek návštevníkov. Samozrejme, na svoje si prídu i pedagógovia.

Žiaci a študenti si budú môcť napríklad sami naživo vyskúšať, aké to je byť tlmočníkom, pretancovať sa slovnou zásobou vo viacerých cudzích jazykoch hraním interaktívnej hry s tanečnými podložkami i zasúťažiť si o skvelé ceny. Naviac sa dozvedia ako sa učiť jazyk efektívne a budú mať možnosť „ochutnať“ množstvo cudzích jazykov na rýchlokurzoch.

Niektoré prednášky mladých polyglotov (často ešte študentov) budú zamerané na motivovanie študentov – s cieľom ukázať im, že sa dá učiť efektívne a ľahko, že to má zmysel a čo všetko im znalosti cudzích jazykov môžu priniesť. Uskutočnia sa aj špecializované prednášky pre učiteľov.

Program podujatia bude mať viaceré časti, viaceré programy sa budú konať paralelne:

  • Prednášky – na témy, týkajúce sa jazykov (motivačné, lingvistické, metodické...), pre rôzne publikum (študenti, učitelia, jazykovedci, samouci, seniori...)
  • Tvorivé dielne (Workshopy) – niečo praktickejšie pre aktívnych účastníkov. Ako sa učiť, čo sa učiť, možnosť si otestovať nejaké nové metódy, pomôcky, kaligrafiu, tlmočenie...
  • Rýchlokurzy jazykov („Degustačné“ lekcie) – Krátke „ochutnávkové“ kurzy rôznych, aj exotických jazykov budú prebiehať paralelne v jazykových učebniach (po 25 osôb).
  • Kultúrne predstavenia – spev, tanec, divadlo, bojové umenia, fotovýstava, či ešte niečo iné? Toto všetko môžete zažiť – jazyk a kultúra idú k sebe – preto by sme radi prezentovali aj rôzne krajiny a ich kultúry i v širšom kontexte. Kultúre sa na LingvaFeste medze nekladú .

Na festivale bude množstvo žiakov stredných škôl, preto by sme Vašu katedru radi pozvali prezentovať sa a získať záujem možných uchádzačov o štúdium.

Môžete si objednať stánok: a takouto formou prezentovať svoju katedru, prilákať nových študentov, informovať o svojich aktivitách iných pedagógov, výskumníkov, nadviazať nové kontakty a pod.
Formulár na prihlasovanie stánkov je tu: https://forms.gle/2gu4r3Ldy2FaNpRh9
(Toto je jediná spoplatnená vec podujatia, z ktorej následne organizátori hradia ostatné náklady festivalu.)

Zároveň by sme Vás radi pozvali prispieť do programu formou prednášky, workshopu, divadelnej scénky či diskusného panelu. Takto budete mať možnosť prezentovať Vašu prácu, výsledky výskumov či publikácie. Do programu môžu samozrejme prispieť i vaši študenti. Môžete tak urobiť prostredníctvom tohto online formulára: https://forms.gle/WRHubNpGyQFPH9iZ6

Organizátori sú otvorení rôznym zaujímavým nápadom a iniciatívam a program sa ešte stále tvorí – takže aj Vy sa môžete stať aktívnou súčasťou festivalu. 

Predajňa skrípt Vydavateľstva Belianum UMB Univerzita Mateja Bela