Aktuálna ponuka subjektov spolupracujúcich s Ústavom klinického vzdelávania PrF UMB pre akademický rok 2019/ 2020

Aktuálna ponuka subjektov spolupracujúcich s Ústavom klinického vzdelávania PrF UMB pre akademický rok 2019/2020 zahŕňa bilaterálne spolupráce vo forme vzájomnej písomnej dohody o spolupráci, písomného memoranda o porozumení alebo ústneho dohovoru o vzájomnej spolupráci pri poskytovaní stáží pre študentov Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Postup, ktorým je možné sa o vybranú stáž uchádzať zahŕňa:

1. Výber konkrétneho subjektu - výber inštitúcie, resp. organizácie, kde máte záujem absolvovať stáž je možné v prípade otázok konzultovať s garantkou predmetu mailom, príp. osobne po dohodnutí stretnutia
  2. Príprava štrukturovaného životopisu vo formáte Europass
  3. Príprava motivačného listu
  4. Zaslanie dokumentov podľa bodu 2. a 3. buď na výzvu konkrétneho subjektu, ktorým vyhlasuje možnosť absolvovania odbornej stáže pre študentov vysokých škôl alebo bez výzvy s odvolaním sa na prerokovanú možnosť absolvovania stáží pre študentov Právnickej fakulty UMB v Banskej Bystrici.

Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici neručí za úspešné podanie a výber uchádzača na zvolený typ inštitúcie.

Taktiež, v prípade, že sa orgán/inštitúcia/organizácia, na ktorej má študent záujem absolvovať stáž nenachádza v nižšie uvedenom zozname, môže sa vo vlastnej réžií uchádzať o inú stáž - tu je však nutné dopredu informovať garantku predmetu a dohodnúť vopred individuálne podmienky absolvovania predmetu.

V prípade akýkoľvek otázok ohľadne stáží je potrebné kontaktovať riaditeľku Ústavu klinického vzdelávania PrF UMB.

Spolupracujúce subjekty:

• Ministerstvo spravodlivosti SR
  • Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
  • Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže SR
  • Úrad priemyselného vlastníctva SR
  • Najvyšší súd SR
  • Krajský súd Banská Bystrica
  • Krajská prokuratúra Banská Bystrica
  • Slovenské národné stredisko pre ľudské práva
    • Centrála Slovenského národného strediska pre ľudské práva v Bratislave
    • Regionálna kancelária v Banskej Bystrici